O nás

Vznik taneční skupiny 

Taneční skupinu Destiny založila v roce 2014 Dominika Horejšová pod záštitou Domu dětí a mládeže v Klatovech. Dominika tancovala a soutěžila 15 let v mažoretkovém sportu pod asociací NBTA. Zúčastňovala se tanečních twirlingových seminářů a od roku 2007 začala vyučovat sportovní tanec twirling a vytvářet choreografie pro jednotlivce a duisty, které se zařadily mezi nejlepší v ČR. Ve stejném roce otevřela také hodiny roztleskávaček pro nejstarší dívky a v roce 2011 dala dohromady skupinu, s kterou se jí podařilo v roce 2013 vyhrát Mistroství České republiky a dokonce i Mistrovství Evropy v norském Lillehammeru. Vzhledem k tomu, že ji práce s dětmi a tanec velmi baví, rozhodla se založit vlastní taneční skupinu spolu s její dlouholetou taneční partnerkou Romanou Kroupovou a předat tak své zkušenosti dále. Od roku 2016 se k naší taneční skupině přidala Michaela Lávičková, která převzala kroužek mix dance.

Zaměření

Taneční skupina se zaměřuje na různé taneční styly jako je disco dance, street dance, show dance, výrazový tanec apod. a jsou rozděleny do třech kategorií:

Mažoretky - zahrnují základy baletu, techniku pochodování a práci s hůlkou – twirling

Pompon dance - zahrnuje základy baletu, disco dance, street dance s využitím pomponů (třásní)

Mix dance - zde jsou zahrnuty opět základy baletu, dance art, show art, disco dance,...

Základem je taneční, pohybová a gymnastická průprava. Klademe důraz na věk a taneční úroveň dětí a mládeže a podle toho jsou také přizpůsobeny naše hodiny. 

     

Cílem této taneční skupiny je motivovat, podporovat a vést děti a mládež k rozvoji osobnosti, zejména se smysluplným využitím volného času v bezpečném prostředí s profesionálním zázemím. Seznámit je s tanečními technikami, více rozvinout cit pro hudební rytmus, odbourat strach z vystupování na veřejnosti a zařazení do kolektivu a samozřejmě secvičit taneční vystoupení zábavnou formou. 


Kontakt

Taneční skupina Destiny

Vedoucí taneční skupiny
Ing. Dominika Horejšová
Tel.: +420 721 014 252

DDM Klatovy
Tel: +420 376 311 345