O nás

Vznik taneční skupiny 

Taneční skupinu Destiny založila v roce 2014 Dominika Horejšová pod záštitou Domu dětí a mládeže v Klatovech. Dominika tancovala a soutěžila 15 let v mažoretkovém sportu pod asociací NBTA. Zúčastňovala se tanečních twirlingových seminářů a od roku 2007 začala vyučovat sportovní tanec twirling a vytvářet choreografie pro jednotlivce a duisty, které se zařadily mezi nejlepší v ČR. Ve stejném roce otevřela také hodiny roztleskávaček pro nejstarší dívky a v roce 2011 dala dohromady skupinu, s kterou se jí podařilo v roce 2013 vyhrát Mistroství České republiky a dokonce i Mistrovství Evropy v norském Lillehammeru. Vzhledem k tomu, že ji práce s dětmi a tanec velmi baví, rozhodla se založit vlastní taneční skupinu spolu s její dlouholetou taneční partnerkou Romanou Kroupovou a předat tak své zkušenosti dále. 

Zaměření

Taneční skupina se zaměřuje na různé taneční styly jako je disco dance, street dance, show dance, výrazový tanec apod. a jsou rozděleny do třech kategorií:

Mažoretky - zahrnují základy baletu, techniku pochodování a práci s hůlkou – twirling

Pompon dance - zahrnuje základy baletu, disco dance, street dance s využitím pomponů (třásní)

Mix dance - zde jsou zahrnuty opět základy baletu, show dance, výrazový tanec, zumba, rock´n roll, atd..

Základem je taneční, pohybová a gymnastická průprava. Klademe důraz na věk a taneční úroveň dětí a mládeže a podle toho jsou také přizpůsobeny naše hodiny. 

     

Cílem této taneční skupiny je motivovat, podporovat a vést děti a mládež k rozvoji osobnosti, zejména se smysluplným využitím volného času v bezpečném prostředí s profesionálním zázemím. Seznámit je s tanečními technikami, více rozvinout cit pro hudební rytmus, odbourat strach z vystupování na veřejnosti a zařazení do kolektivu a samozřejmě secvičit taneční vystoupení zábavnou formou.